David Benedictus

Vu Wikipedia
Wiesselen op: Navigatioun, sichen

Den David Benedictus, gebuer de 16. September 1938 zu London,[1] ass en englesche Schrëftsteller.

Den David Benedictus ass den Auteur vun enger Rei vu Romaner a Sachbicher. Dozou gehéiert och eng Aart Autobiographie, déi hien 2005 ënner dem Titel Dropping Names erausginn huet.[2]

Weltwäit bekannt gouf de Benedictus duerch säi Buch Return to the Hundred Acre Wood (2009), eng Fortsetzung vun dem Winnie-the-Pooh sengen Aventuren, am Stil vum A. A. Milne geschriwwen, déi de 5. Oktober 2009 simultan zu London (Egmont Books) an zu New York (Duttons) publizéiert ginn ass.

Wierker (Auswiel)[änneren | Quelltext änneren]

  • Benedictus, D., 2005. Dropping Names. Ernie Books, U.K., 280 S.
  • Benedictus, D., 2009. Return to the Hundred Acre Wood in which Winnie-the-Pooh enjoys further adventures with Christopher Robin and his friends. By David Benedictus, based upon the Pooh stories by A.A. Milne, with decorations by Mark Burgess in the style of E. H. Shepard. First edition. Egmont UK Limited, London, 201 S.
  • Benedictus, D., 2009. Return to the Hundred Acre Wood. Decorations by Mark Burgess. In the tradition of A. A. Milne & Ernest Shepard. Published in the United States by Dutton Children's Books, a division of Penguin Young Readers Group, New York. First Edition, 201 S.
  • Benedictus, D., 2009. Pu der Bär. Rückkehr in den Hundertsechzig-Morgen-Wald. Aus dem Englischen von Harry Rowohlt. Cecilie Dressler Verlag, Hamburg, 208 S.
  • Benedictus, D., 2010. Les nouvelles aventures de Winnie l'ourson : retour à la Forêt des rêves bleus. Michel Lafon, Neuilly-sur-Seine, 184 S.

Referenzen[änneren | Quelltext änneren]

Um Spaweck[änneren | Quelltext änneren]