Mark Burgess

Vu Wikipedia
Wiesselen op: Navigatioun, sichen
Portrait vum Mark Burgess

De Mark Burgess, gebuer de 26. Abrëll 1957 zu Chislehurst (deemools nach Kent, vun 1965 un London Borough of Bromley), ass en englesche Schrëftsteller an Illustrator vu Kannerbicher.

No sengem Konschtstudium op der Slade School of Fine Art (London), huet de Burgess eng kuerz Zäit am Zoo vu London (London Zoo) an an enger Bibliothéik zu Cambridge geschafft. Duerno huet hien ugefaangen, fulltime ze schreiwen a seng eegen oder aneren Auteuren hir Bicher z'illustréieren.[1]

De Mark Burgess huet d'Illustratiounen, am Stil vum E. H. Shepard, fir dem David Benedictus seng Fortsetzung vun de Winnie-the-Pooh-Geschichten, déi 2009 als Return to the Hundred Acre Wood erauskomm ass, geliwwert.

Wierker (Auswiel)[änneren | Quelltext änneren]

  • Benedictus, D., 2009. Return to the Hundred Acre Wood in which Winnie-the-Pooh enjoys further adventures with Christopher Robin and his friends. By David Benedictus, based upon the Pooh stories by A. A. Milne, with decorations by Mark Burgess in the style of E.H. Shepard. First edition. Egmont UK Limited, London, 201 S.
  • Benedictus, D., 2009. Return to the Hundred Acre Wood. Decorations by Mark Burgess. In the tradition of A. A. Milne & Ernest Shepard. Published in the United States by Dutton Children's Books, a division of Penguin Young Readers Group, New York. First Edition, 201 S.

Referenzen[änneren | Quelltext änneren]