Gran Premio Miguel Indurain

Vu Wikipedia
Wiesselen op: Navigatioun, sichen
Soccer stub.svg Dëse Sportsartikel ass eréischt just eng Skizz. Wann Dir méi iwwer dëst Thema wësst, sidd Dir häerzlech invitéiert, aus dëse puer Sätz e richtegen Artikel ze schreiwen. Wann Dir beim Schreiwen Hëllef braucht, da luusst bis an d'FAQ eran.

De Gran Premio Miguel Indurain ass eng Vëloscourse vun engem Dag, déi a Spuenien an der autonomer Gemeinschaft a Provënz Navarra gefuer gëtt.

Zanter 1999 huet d'Course den Numm Gran Premio Miguel Indurain, zu Éiere vum fënnefmolegen Tour-de-France-Gewënner Miguel Indurain.

Nimm vun der Course[änneren | Quelltext änneren]

  • 1951 - 1966 : Campeonato Vasco-Navarro de Montaña
  • 1968 - 1988 : Gran Premio Navarra
  • 1989 - 1998 : Trofeo Comunidad Foral de Navarra
  • zanter 1999 : Gran Premio Miguel Indurain

D'Gewënner[änneren | Quelltext änneren]

Joer Éischten Zweeten Drëtten
1951 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Hortensio Vidaurreta
1952 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Hortensio Vidaurreta
1953 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Hortensio Vidaurreta
1954 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Miguel Vidaurreta ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Cosme Barrutia ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Jesus Moriones
1955 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Jesús Galdeano Gamma ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Andrés Trobat ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Escolano
1956 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Antonio Ferraz ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Vicente Iturat ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Hortensio Vidaurreta
1957 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Miguel Chacón ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Carmelo Morales ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Vicente Iturat
1959 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Miguel Pacheco ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Antonio Karmany ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Antonio Bertran
1961 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Pérez Francés ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Antonio Gómez del Moral ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Angelino Soler
1962 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Juan Belmonte ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Martin Colmenarejo ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Antonio Bertran
1963 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Pérez Francés ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Antonio Barrutia ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Carlos Echeverría
1964 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Francisco Gabica ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Eusebio Vélez ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Pérez Francés
1965 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Eusebio Vélez ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Valentín Uriona ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) F. Lopez
1966 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Carlos Echeverría ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Valentín Uriona ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Manuel Martín Piñera
1967 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Antonio Gómez del Moral ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Ginés Garcia Peran ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Pérez Francés
1968 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Manuel López Rodríguez ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Luis Ocaña ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Andres Gandarias
1969 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Gregorio San Miguel ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Antonio González Linares ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Nemesio Jiménez
1970 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Antonio Gómez del Moral ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Carlos Echevarria ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Luis Zubero
1971 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Miguel María Lasa ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Domingo Perurena ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Pedro Torres
1972 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Vicente López Carril ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Miguel María Lasa ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Luis Abilleira
1973 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Domingo Perurena ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Luis Abilleira ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Pedro Torres
1974 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Miguel María Lasa ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Domingo Perurena ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Antonio Martos
1975 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Agustín Tamames ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Luis Viejo ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Domingo Perurena
1976 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) José Nazábal ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Andrés Oliva ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Manuel Esparza
1977 ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Vicente López Carril ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Enrique Cima ESP (1945-1977)ESP (1945-1977) Javier Elorriaga
1978 ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Miguel María Lasa ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Javier Elorriaga ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Enrique Cima
1979 ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Juan Fernández Martín ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Miguel María Lasa ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Faustino Rupérez
1980 ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Juan Fernández Martín ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Eulalio García ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Miguel María Lasa
1981 ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Eulalio García ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Miguel María Lasa ESP (1977-1982)ESP (1977-1982) Vicente Belda
1982 ESPESP Pedro Muñoz ESPESP Juan Fernández Martín ESPESP Marino Lejarreta
1983 ESPESP Juan Fernández Martín ESPESP José Luis Laguía ESPESP Julián Gorospe
1985 ESPESP Celestino Prieto ESPESP Federico Echave ESPESP Álvaro Pino
1987 ESPESP Miguel Indurain ESPESP Iñaki Gastón ESPESP Federico Echave
1988 ESPESP Pedro Delgado ESPESP Ángel Camarillo ESPESP Marino Lejarreta
1989 ESPESP Mariano Sánchez ESPESP Federico Echave ESPESP Casimiro Moreda
1990 ESPESP Pedro Delgado ESPESP Federico Echave ESPESP Marino Lejarreta
1991 FRAFRA Roland Le Clerc GERGER Peter Hilse UKRUKR Viktor Klimov
1992 ESPESP Julián Gorospe FRAFRA Jean-François Bernard UKRUKR Viktor Klimov
1993 DENDEN Johnny Weltz AUSAUS Neil Stephens ESPESP José Ramón Uriarte
1994 ESPESP Marino Alonso ESPESP Abraham Olano ESPESP José Ramón Uriarte
1995 ESPESP Félix García Casas ESPESP Miguel Ángel Peña ESPESP Juan Carlo Vicario
1996 SUISUI Alex Zülle FRAFRA Laurent Jalabert ESPESP David Garcia
1997 ESPESP Mikel Zarrabeitia ESPESP Bingen Fernández ESPESP David Etxebarria
1998 ESPESP Francisco Mancebo ITAITA Stefano Garzelli ITAITA Davide Rebellin
1999 ITAITA Stefano Garzelli ESPESP David Etxebarria ITAITA Davide Rebellin
2000 ESPESP Miguel Ángel Martín Perdiguero FRAFRA Laurent Jalabert ESPESP Ángel Vicioso
2001 ESPESP Ángel Vicioso ESPESP David Etxebarria ITAITA Paolo Lanfranchi
2002 ESPESP Ángel Vicioso ESPESP Marcos Serrano BELBEL Mario Aerts
2003 GERGER Matthias Kessler ESPESP Ángel Vicioso ESPESP David Etxebarria
2004 GERGER Matthias Kessler ESPESP Miguel Ángel Martín Perdiguero ITAITA Daniele Righi
2005 ESPESP Javier Pascual Rodriguez ESPESP Alejandro Valverde ESPESP Ángel Vicioso
2006 GERGER Fabian Wegmann ITAITA Andrea Moletta UKRUKR Andriy Grivko
2007 ITAITA Rinaldo Nocentini ESPESP Joaquim Rodríguez ESPESP Alejandro Valverde
2008 GERGER Fabian Wegmann SUISUI Michael Albasini ESPESP Joaquim Rodríguez
2009 ESPESP David de la Fuente RUSRUS Alexandr Kolobnev GERGER Fabian Wegmann
2010[1] ESPESP Joaquim Rodríguez NEDNED Michel Kreder RUSRUS Alexandr Kolobnev
2011 ESPESP Samuel Sánchez RUSRUS Alexandr Kolobnev GERGER Fabian Wegmann
2012 ESPESP Daniel Moreno ESPESP Mikel Landa ESPESP Ángel Madrazo
2013 SLOSLO Simon Špilak ESPESP Igor Antón USAUSA Peter Stetina
2014 ESPESP Alejandro Valverde NEDNED Tom-Jelte Slagter RUSRUS Sergey Chernetskiy
2015 ESPESP Ángel Vicioso ESPESP Ion Izagirre ESPESP Beñat Intxausti
2016 ESPESP Ion Izagirre COLCOL Sergio Henao ITAITA Moreno Moser
2017 GBRGBR Simon Yates CANCAN Michael Woods COLCOL Sergio Henao

Um Spaweck[änneren | Quelltext änneren]

  • Alejandro Valverde initialement deuxième de l'édition 2010 a été déclassé