Op den Inhalt sprangen

Canton de Crèvecœur-le-Grand

Vu Wikipedia
Canton de Crèvecœur-le-Grand
Land Frankräich
Regioun  Hauts-de-France
Departement Oise
Gemengen 20
Chef-lieu Crèvecœur-le-Grand
Fläch  153,54 km²
Awunner  6 965 (1999)

De Canton de Crèvecœur-le-Grand ass eng fréier franséisch administrativ Andeelung am Arrondissement Beauvais, am Departement Oise an der Regioun Hauts-de-France.

Gemengen am Kanton

[änneren | Quelltext änneren]
GemengenAwunnerPostcodeCode Insee
Auchy-la-Montagne4396036060026
Blancfossé1196012060075
Catheux1146036060131
Choqueuse-les-Bénards606036060153
Conteville766036060161
Cormeilles2866012060163
Crèvecœur-le-Grand3 0766036060178
Le Crocq1566012060182
Croissy-sur-Celle2296012060183
Doméliers2036036060199
Fontaine-Bonneleau2876036060240
Francastel3846048060253
Le Gallet1176036060267
Lachaussée-du-Bois-d'Écu1666048060336
Luchy4886036060372
Maulers2026048060390
Muidorge1196048060442
Rotangy1956036060549
Le Saulchoy846036060608
Viefvillers1656036060673