Op den Inhalt sprangen

Canton de Cuq-Toulza

Vu Wikipedia
Canton de Cuq-Toulza
Land Frankräich
Regioun  Occitanie
Departement Tarn
Gemengen 11
Chef-lieu Cuq-Toulza
Fläch  107,52 km²
Awunner  2 148 (1999)

De Canton de Cuq-Toulza ass eng fréier franséisch administrativ Andeelung am Arrondissement Castres, am Departement Tarn an der Regioun Occitanie.

Gemengen am Kanton

[änneren | Quelltext änneren]
GemengenAwunnerPostcodeCode Insee
Aguts1878147081001
Algans2008147081006
Cambon-lès-Lavaur2128147081050
Cuq-Toulza5198147081076
Lacroisille1308147081127
Maurens-Scopont1588147081162
Montgey2288147081179
Mouzens968147081189
Péchaudier1858147081205
Puéchoursi1048147081214
Roquevidal1298147081229