Op den Inhalt sprangen

Canton de Blaye

Vu Wikipedia
Canton de Blaye
Land Frankräich
Regioun  Nei-Aquitaine
Departement Gironde
Gemengen 13
Chef-lieu Blaye
Fläch  130,43 km²
Awunner  13 679 (1999)

De Canton de Blaye ass eng fréier franséisch administrativ Andeelung am Arrondissement Blaye, an der Gironde an der Regioun Nei-Aquitaine.

Gemengen am Kanton

[änneren | Quelltext änneren]
GemengenAwunnerPostcodeCode Insee
Berson1 5183339033047
Blaye4 6663339033058
Campugnan4073339033089
Cars1 1893339033100
Cartelègue10503339033101
Fours2793339033172
Mazion3953339033280
Plassac9133339033325
Saint-Androny5663339033370
Saint-Genès-de-Blaye3963339033405
Saint-Martin-Lacaussade8563339033441
Saint-Paul8593339033458
Saint-Seurin-de-Cursac7613339033477