Op den Inhalt sprangen

Canton de Pont-en-Royans

Vu Wikipedia
Canton de Pont-en-Royans
Land Frankräich
Regioun  Auvergne-Rhône-Alpes
Departement Isère
Gemengen 12
Chef-lieu Pont-en-Royans
Fläch  161,58 km²
Awunner  5 621 (1999)

De Canton de Pont-en-Royans ass eng fréier franséisch administrativ Andeelung am Arrondissement Grenobel, an dem Isère an der Regioun Auvergne-Rhône-Alpes.

Den Haaptuert ass Pont-en-Royans.

Déi niddregst Plaz am Kanton läit op 160 Meter zu Beauvoir-en-Royans, an déi héchst op 1 625 Meter zu Rencurel.

Gemengen am Kanton

[änneren | Quelltext änneren]
GemengenAwunnerPostcodeCode Insee
Auberives-en-Royans3273868038018
Beauvoir-en-Royans703816038036
Châtelus943868038092
Choranche1303868038108
Izeron6093816038195
Pont-en-Royans9173868038319
Presles893868038322
Rencurel2983868038333
Saint-André-en-Royans2973868038356
Saint-Just-de-Claix1 0253868038409
Saint-Pierre-de-Chérennes3553816038443
Saint-Romans1 4103816038453